© Copright 2018 All Rights Reserved. 

Designed by DWM.

DWM Pressbeton. Szczecin.

ZASTOSOWANIE

 Mikrocement to idealny materiał do tworzenia ciągłych powierzchni na istniejących elementach z betonu, ceramiki, jastrychu czy płytach OSB. 

Fakt ten sprawia, że jest to obecnie bardzo ceniony i szeroko wykorzystywany materiał przez architektów oraz dekoratorów wnętrz. Polecany szczególnie do obiektów w stylu loftowym, domach oraz w obiektach publicznych o średnim natężeniu użytkowania.

 Mikrocment przeznaczony jest do wykonywania powłok posadzkarskich, ściennych, meblowych w:

  • budownictwie mieszkaniowym i publicznym,

  • pomieszczeniach o specyficznych warunkach tj. kuchnie i łazienki (odporny na wodę),

  • wewnątrz pomieszczeń,

  • na zewnątrz po odpowiednim zabezpieczeniu powłokowymi lakierami zewnętrznymi.

Czym jest MIKROCEMENT ?

 Mikrocement jest specjalną cienkowarstwową (2-3 mm) zaprawą, dedykowaną do wykończeń: podłóg, ścian, mebli. Jest mieszanką spoiw mineralnych, kruszyw o określonych właściwościach i polimerów. Taki dobór surowców pozwala uzyskać cienką, zwartą i jednocześnie elastyczną warstwę.

Materiał ten umożliwia odnowienie zniszczonych powierzchni nadając efekt surowego betonu z unikatową fakturą i kolorem. Kolorystykę możemy dowolnie modyfikować, gdyż koloryzację prowadzimy poprzez dodanie pigmentów do mieszanki. Utwardzenie systemu odbywa się na zasadzie polimeryzacji, co pozwala na ruch pieszy po 24 godzinach od zakończenia prac. Jednak musimy pamiętać, iż pełne utwardzenie mikrocementu następuje po 7 dniach.

Wysoka odporność na ścieranie, kompresje i elastyczność idealnie wpisuje się w wymagania dotyczące posadzek w miejscach o wysokim natężeniu ruchu pieszego. Powierzchie wykonane z mikrocementu bardzo dobrze spiszą się w pomieszczeniach użytku komercyjnego (biura, sklepy, salony, restauracje) oraz w każdym najbardziej wymagającym miejscu Twojego domu (salonie, kuchni i łazience). 

 Charakterystyka mikrocementu pozwala na kształtowanie ciągłych, bezspoinowych powierzchni na różnego rodzaju materiałach.

System ten pozbawiony jest konieczności wykonania fug i szczelin dylatacyjnych.

KOLORYSTYKA

Szary jasny
Szary
Szary naturalny
Szary betonowy
Kremowy
Żółty
Czerwony
Niebieski
Zielony
Brązowy
Grafitowy
Bazaltowy

Wzorce kolorystyczne przedstawiają jedynie przybliżony efekt uzyskany poprzez dodanie odpowiednich ilości pigmentu. Istnieje możliwość dowolnego łączenia kolorów z palety RAL.*